MĪTI PAR REIKI •  IR TIKAI VIENS REIKI
  Tā tomēr nav. Mūsdienās pasaulē ir divi oficiāli atzīti Reiki dziedniecības veidi - japāņu tradicionālais Reiki, kas balstās uz tā atklājēja Mikao   Usui dotajām zināšanām, un vienkāršotais Rie
  tumu  Reiki.  Taču laika gaitā ir izveidoti vairāk nekā 50 atvasinājumu  ar šo nosaukumu - tibetiešu, indiešu, medicīnas, meža u. c., kuros lielākoties māca lietas, kam nav nekā kopīga ar Reiki  dziedniecību.
 • REIKI IR RELIĢIJA
 • Pasaulē nav Reiki reliģijas. Reiki nav arī pretrunā ne ar vienu no mūsdienu reliģijām. Daudzi skolnieki pēc Reiki iniciācijas apgalvo, ka viņi sākuši labāk  izprast Dieva nozīmi savā dzīvē.

 • REIKI SEANSS IR MAĢISKS, OKULTS VAI SPIRITISKS RITUĀLS
  Reiki dziedinošais seanss nav saistīts ar nekādām mistiskām darbībām, un tajā nenotiek manipulācija ar cilvēka apziņu.  Reiki ir tīra  Visuma enerģija, kas sniedz mieru, harmoniju un mīlestību.
 • JA CILVĒKS NETIC REIKI SPĒKAM, VIŅAM PALĪDZĒT NAV IESPĒJAMS
  Tā nav taisnība. Reiki enerģija atjauno organismā  mieru un harmoniju arī tad, ja nav ticības Reiki dziedinošajam spēkam. Vienīgais nosacījums – seansa saņēmējam  ir  jāļauj sniegt viņam palīdzību.
 • REIKI APGŪŠANAI IR NEPIECIEŠAMAS ĪPAŠAS SPĒJAS
  Šis ir viens no izplatītākajiem mītiem. Reiki dziedniecību var apgūt ikviens cilvēks neatkarīgi no viņa vecuma, izglītības vai veselības stāvokļa. Skolnieks, kuru Reiki skolotājs reiz noskaņojis enerģijas saņemšanai, uz visu mūžu iegūst spēju pārraidīt dziedinošo Reiki enerģiju.
 • REIKI DZIEDNIEKS TIKAI PIRMAJIEM KLIENTIEM SPĒJ PALĪDZĒT AR PILNU ATDEVI, PĒC TAM VIŅA SPĒKI IZSĪKST
  Tas arī ir izplatīts mīts. Ekstrasensi un bioenerģētiķi strādājot izmanto savu, turpretī Reiki dziednieki - Visuma enerģiju, tāpēc viņi ne vien nenogurst, bet arī paši tiek dziedināti. Gluži pretēji - jo vairāk dziednieks strādā, jo enerģētiski spēcīgāks viņš kļūst.
 • REIKI DZIEDNIEKS KLIENTU KAITES UZŅEM SEVĪ
  Tā nav taisnība. Dziednieks ir kanāls, caur kuru plūst Visuma enerģija, kas ir nepieciešama ikvienam un dara labu gan dziedniekam, gan enerģijas saņēmējam, tāpēc viņam arī nav nepieciešama īpaša aizsardzība.
 • REIKI ĀRSTĒ VISAS SLIMĪBAS
  Tā nav taisnība. Ar Reiki enerģiju spēku ir iespējams pozitīvi izmainīt ikvienu situāciju, tomēr dažkārt - tikai palīdzēt atvieglot psiholoģiskās un fiziskās ciešanas.